Description
8.25″
150W max (50W nominal)
Polypropylene cone
Rubber surround
Proprietary speaker-design technology
2.38″ height for easy installation
$206.69
1 in stock
8.25″
150W max (50W nominal)
Polypropylene cone
Rubber surround
Proprietary speaker-design technology
2.38″ height for easy installation
| Weight | 10.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17.1 × 11.6 × 4.6 cm |
| Return Policy | This product may be returned within 30 days for a replacement or refund. Any physical damage must be reported within 14 days of delivery. |
| Model Number | TS-WH500A |
| MPN | TS-WH500A |
| Package Includes | Pioneer TS-WH500A HVT Sealed 8.25" 150-Watt Active Subwoofer with Built-in Amp |
| Ship From Zip Code | 73127 |
| UPC Code | 8.85E+11 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Shipping Cost | 19.85 |
| Condition | New |
You must be logged in to post a review.

Reviews
There are no reviews yet.