Description
6.5″
340W max
Stamped-steel vented-airflow basket frames
Graphite-injected reinforced spun cone
Linear-woven treated red spiders
Black anodized balanced dome tweeters with grilles
Pair
$38.15
35 in stock
6.5″
340W max
Stamped-steel vented-airflow basket frames
Graphite-injected reinforced spun cone
Linear-woven treated red spiders
Black anodized balanced dome tweeters with grilles
Pair
| Weight | 5.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15.1 × 7.3 × 3.9 cm |
| Return Policy | This product may be returned within 30 days for a replacement or refund. Any physical damage must be reported within 14 days of delivery. |
| Model Number | H7653 |
| MPN | H7653 |
| Package Includes | Cerwin-Vega Mobile H7653 HED Series 3-Way Coaxial Speakers (6.5", 340 Watts max) |
| Ship From Zip Code | 73127 |
| UPC Code | 8.47E+11 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Shipping Cost | 16.1 |
| Condition | New |
You must be logged in to post a review.

Reviews
There are no reviews yet.